Rekrutacja
Warunki przyjęcia na studia:
- ukończone studia licencjackie lub magisterskie z obszaru nauk humanistycznych, społecznych lub sztuki.
Komisja rekrutacyjna bierze pod uwagę ocenę z dyplomu oraz – w przypadku uzyskania takich samych wyników – średnią arytmetyczną ocen ze studiów.
Uprawnienia po ukończeniu studiów podyplomowych:
Absolwent/ka studiów podyplomowych Projektowanie wydarzeń i zarządzanie w kulturze cyfrowej jest przygotowany do pracy w instytucjach kultury, zorientowanych na komunikację poprzez media cyfrowe. Absolwenci będą posiadać umiejętność budowania interaktywnego storytellingu, wykorzystywania gier w procesach edukacyjnych, tworzenia podcastów o profilu kulturalnym, kreowania marki na rynku kultury oraz zarządzania zespołem odpowiedzialnym za opracowywanie i wdrażanie strategii marketingu internetowego organizacji.
Absolwent kierunku posiada kompetencje niezbędne do wykonywania profesji animatora kultury cyfrowej. Potrafi inicjować, organizować i upowszechnić kulturę i sztukę w środowisku wirtualnym. Jest gotów do kształtowania zainteresowań kulturalnych i artystycznych różnych grup społecznych oraz wspierania artystycznej twórczości amatorskiej. Odpowiada za efektywność zaplanowanej strategii marketingowej organizacji.
Sposób prowadzenia zajęć: zajęcia odbywają się stacjonarnie w soboty i niedziele w godzinach 8:00-17:00.
Planowane terminy zjazdów: zostaną podane w terminie późniejszym.
Zakończenie studiów: polega na zdaniu egzaminów i zaliczeń oraz napisaniu eseju na ocenę w ramach seminarium dyplomowego.
Praktyki: 20 godzin praktyk w instytucji kultury w semestr I.
Dolny/Górny limit przyjęć: 15/30
Dokumenty
- Podanie kandydata na studia podyplomowe
- Ankieta aplikacyjna na studia podyplomowe
- Umowa o warunkach odpłatności za studia x 2 egz.,
- Kserokopia dyplomu lub odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych poświadczona za zgodność z oryginałem przez np. pracodawcę, uczelnię itp.
- Pozostałe wymagane dokumenty (szczegóły na stronie wybranych studiów podyplomowych).
Terminy
Termin rejestracji elektronicznej 2024-06-21 - 2024-10-08 |
Planowany termin rozpoczęcia 2024-10-21 |
Czas trwania studiów 2 semestry |
Miejsce
Miejsce składania dokumentów: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków |
Miejsce realizacji zajęć: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej, zajęcia stacjonarne |
Rekrutacja krok po kroku
- Wybierz studia podyplomowe z aktualnej oferty
- Utwórz konto w elektronicznym systemie rekrutacyjnym IRK aby zarejestrować zgłoszenie na studia podyplomowe.
- Uzupełnij krok po kroku następujące informacje:
- dane osobowe
- wgraj zdjęcie
- dane o wykształceniu
- zamieść skany dokumentów uprawniających do ubiegania się o przyjęcie na wybrane studia podyplomowe
- wnieś opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł na konto podane w zakładce PŁATNOŚCI, bez niej nie będziesz brany pod uwagę podczas weryfikacji dokumentów rekrutacyjnych.
- Czekaj na decyzję o zakwalifikowaniu na studia, którą otrzymasz w zakładce WIADOMOŚCI w systemie rekrutacyjnym.
- Jeśli zostałeś zakwalifikowany otrzymasz informacje w jakim terminie i miejscu należy dokonać wpisu na listę słuchaczy.
- Jeśli nie będziesz mógł złożyć dokumentów osobiście istnieje możliwość przesłania ich listownie, pamiętaj jednak, że dokumenty muszą dotrzeć do Uniwersytetu w wyznaczonym terminie. Adres wysyłki dokumentów zostanie podany wraz z informacją o zakwalifikowaniu na studia podyplomowe.
- Ewentualne pytania można kierować na adres mailowy do kierowników poszczególnych studiów podyplomowych. Adresy do korespondencji w systemie rekrutacyjnym znajdziesz przy każdym kierunku po prawej stronie.
- UWAGA! Decyzja o uruchomieniu studiów zostanie podjęta po przeprowadzeniu wpisów na listę słuchaczy. Po zakwalifikowaniu i dokonaniu wpisu na listę słuchaczy dostaniesz potwierdzenie o tym, czy studia zostaną uruchomione i zostałeś na nie przyjęty.
- O przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszenia w systemie IRK (muszą być załączone wszystkie wymagane dokumenty oraz wniesiona opłata rekrutacyjna).
- Aby dokonać wpisu na listę słuchaczy będziesz zobowiązany dostarczyć w wyznaczonym terminie następujące dokumenty :
- Podanie kandydata na studia podyplomowe (dopilnuj aby na dokumencie wydrukowało się również Twoje zdjęcie uprzednio wgrane do systemu) (dokument dostępny na koncie kandydata w systemie rekrutacyjnym w zakładce ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE na dole strony DOKUMENTY I DALSZE KROKI, wydrukuj dopiero po otrzymaniu statusu zakwalifikowany).
- Ankieta aplikacyjna na studia podyplomowe (dokument dostępny na koncie kandydata w systemie rekrutacyjnym w zakładce ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE na dole strony DOKUMENTY I DALSZE KROKI, wydrukuj dopiero po otrzymaniu statusu zakwalifikowany).
- Umowa o warunkach odpłatności za studia x 2 egz., (dokument dostępny na koncie kandydata w systemie rekrutacyjnym w zakładce ZGŁOSZENIA REKRUTACYJNE na dole strony DOKUMENTY I DALSZE KROKI, wydrukuj dopiero po otrzymaniu statusu zakwalifikowany). Warunkiem podjęcia nauki (po przyjęciu na studia) jest wniesienie opłaty za studia (możliwość wpłaty czesnego w 2 równych ratach w każdym semestrze). Wpłaty należy dokonać na indywidualne konto słuchacza( to nie jest to samo konto które służy do wpłaty opłaty rekrutacyjnej).
- Kserokopia dyplomu lub odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych poświadczona za zgodność z oryginałem przez np. pracodawcę, uczelnię itp.
- Pozostałe wymagane dokumenty w zależności od wymagań na danym kierunku (szczegóły na stronie wybranych studiów podyplomowych).
- Masz pytania? napisz: rekrutacja.podyplomowe@uken.krakow.pl lub zadzwoń do Biura Rekrutacji nr tel. 12 662 74 80.
Opłaty i informacje organizacyjne
Kadra
dr hab. prof. UP Magdalena Stoch
Kierownik studiów
prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska
dr Ewelina Jarosz
dr Jakub Kosek
mgr Tomasz Ryrych
mgr Michał Jutkiewicz
Georgina Gryboś-Szczepanik
Ilona Sieradzka
Dlaczego warto
W ramach studiów otrzymasz nie tylko niezbędne umiejętności projektowania i organizowania wydarzeń kulturalnych, ale także zdobędziesz wiedzę na temat najnowszych trendów i technologii cyfrowych, które zmieniają oblicze przemysłu kulturalnego. Po ukończeniu tych studiów będziesz gotowy/a do pracy w różnorodnych sektorach kultury, takich jak festiwale, muzea, galerie, teatry, centra sztuki, agencje eventowe i wiele innych.
Kontakt
-
Biuro Rekrutacji
ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków
pokój 51, parter;
e-mail: rekrutacja.podyplomowe@uken.krakow.pl;
tel. 12 662 74 80
-
Organizator studiów
Instytut Filologii Polskiej
ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków
e-mail: polon@up.krakow.pl
tel. 12 662 61 44